Вперше до храму

Україна. Історії війни
Mariia Kulyk

Вперше до храму

Повідомлення Mariia Kulyk » Сер квітня 27, 2022 3:27 pm

Вперше до храму

Кілька років тому я читала інтерв’ю одного митрополита, в якому, зокрема, йшлося про доступність православних храмів і богослужінь у сьогоденні.
Як це, коли ти не можеш відвідати храм за першої потреби? Як це - причаститися раз у житті? Тоді мені було важко таке уявити. Але на нашу землю прийшла війна. Люди змушені були покинути домівку або залишилися під обстрілами. Тепер навіть физично добратися до храму не всі мають змогу.

Вперше до храму, підчас війни, я зайшла через місяць від її початку, на четвертому тижні Великого Посту. Я думала: що буду відчувати? Окрім безмежної вдячності що жива і радості бачити на іконах спасительний погляд. Я думала, буде відчуття, що ти вперше у храмі Божому. Тим паче, що це був новий для мене храм.
Але ні. Натомість, полилися спогади, звичні мирські думки, несміливі плани чи мрії. І це і означало, в якомусь сенсі, повернутися … повернутися до нормальності. Бо надія - це наша природня риса.
А потім я побачила знайоме обличчя, чоловіка з нашого столичного приходу. Ми радісно обнялися і вперше за роки відвідин одного храму дізналися ім’я один одного. Це була радість, яка пробуджує віру.

Ми стояли і слухали проповідь відомого на увесь світ священника. Свято, сонячне тривожно тихе небо. І любов до всіх, кого згадав у ту мить.
Миру нам!

Повернутись до “Україна. Історії війни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Наши сайты