Як правильно почати   Великий піст

Обговорення останніх новин і публікацій
Priymak
Повідомлень: 589
З нами з: Нед січня 15, 2012 10:25 am

Як правильно почати   Великий піст

Повідомлення Priymak » Пон березня 02, 2020 7:06 am

Великий піст передбачає сувору заборону на всі продукти тваринного походження
Великий піст — це центральний піст у всіх історичних церквах, мета якого — підготовка християнина до святкування Великодня. Також це відповідний період літургійного року, зазначений у богослужінні молитвами покаяння і спогаду хресної смерті й воскресіння Ісуса Христа. Великий піст вважається одним з найважливіших християнських постів, тому слід знати, як його почати та що не можна робити в перший день посту.
Великий піст встановлений в пам'ять про те, що Христос постився у пустелі сорок днів.
Тривалість Великого посту так чи інакше пов'язана з числом 40, однак фактична його тривалість залежить від правил обчислення, прийнятих в даній конкретній конфесії.
Піст - це сувора заборона або обмеження на вживання їжі або ж тільки окремих продуктів, наприклад, м'ясо або молочних продуктів. Заборона накладається не тільки на вживання їжі, але також забороняється проводити цей час у веселощах та втіхах
Чистий понеділок, який у 2020 році випав на 2 березня, — неофіційна назва першого дня Великого посту. Цей день вважається одним із самих суворих, як і весь перший тиждень посту. Це стосується не тільки харчування, але й інших правил поведінки.
Що не можна їсти під час Великого посту?
У Великий Піст не рекомендується вживати їжу тваринного походження - це м'ясо, яйця, молоко. Однак, дозволено їсти рибу, але лише у свята Вербної неділі та Благовіщення Пресвятої Богородиці. Вживання в їжу морепродуктів, таких як кальмари, креветки, мідії, не забороняється під час Великого Посту.
Але, не варто забувати про те, що Великий Піст - це не дієта, і метою посту є не скільки очищення шлунка, скільки очищення душі.
Перший тиждень Великого постуУ перший і останній тиждень Великого Посту дотримуються особливо суворого посту.
Перший день посту називається Чистим понеділком, саме тому 2 березня забороняється вживати їжу протягом всього дня.
При цьому з 3 по 6 березня християни повинні дотримуватися сухоїдіння.
З вівторка по п'ятницю дозволяється вживання тільки сирих негарячих продуктів і непідігрітого пиття. Можна вживати в їжу всі види фруктів і овочів, будь-які горіхи, сухофрукти, мед і чорний хліб.
У суботу та неділю, 7 і 8 березня, можна вживати варені, тушковані овочі та фрукти з додаванням будь-якої рослинної олії, а також розбавлене вино.Що можна і не можна робити у Чистий понеділокУ Чистий понеділок, так само як і в передостанній день Великого посту — Страсну п'ятницю, згідно з суворим монастирським статутом прийнято повне утримання від їжі.
При цьому в Чистий понеділок вранці ні в якому разі не слід полоскати рід горілкою (такий звичай, нібито для "вичищення" з рота залишків скоромної їжі, ще подекуди зберігається).
Це суперечить самій ідеї Великого посту, під час якого алкоголь суворо регламентований і вже, звичайно, повністю під забороною в Чистий понеділок.
Чистий понеділок першої седмиці особливо суворий, як і весь перший тиждень Великого посту. Вважається, що максимально суворе самообмеження допомагає віруючому скоріше "замолити" розгул і надмірності Масниці.
Тому в Чистий понеділок по суворому монастирському статуту рекомендовано повне утримання від їжі.
Вважалося, що за час Масниці кожен набирав трохи зайвої ваги, тому в Чистий понеділок люди ходили до лазні з метою позбутися від неї.
У Чистий понеділок не заведено вдягати новий одяг і використовувати новий посуд.
Все, що не встигли доїсти до кінця Масниці, давали тваринам.
У Чистий понеділок проводився обряд очищення будинку, також можна продовжувати просити вибачення (як і в Прощену неділю).
(Щоразу починаючи Великий піст хочеться ще раз подивитися, що можна і від чого слід утриматися
православним.
В цьому змі охоче допомагають людям віруючим)

Повернутись до “Думки на тему”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Наши сайты