Стартувала адресна допомога УПЦ постраждалим від воєнних дій

Petrenko
Повідомлень: 292
З нами з: Вів вересня 20, 2011 7:29 am

Стартувала адресна допомога УПЦ постраждалим від воєнних дій

Повідомлення Petrenko » П'ят лютого 20, 2015 12:29 pm

Українська Православна Церква започаткувала програму з надання адресної допомоги постраждалим внаслідок воєнних дій «Місія милосердя і примирення».

Про це голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань протоієрей Владислав Діханов повідомив 19 лютого 2015 року на прес-конференції в УНІАНі.

«2 лютого 2015 року рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви стартувала спільна програма Синодального відділу із соціально-гуманітарних питань і благодійного фонду «Фавор» із надання адресної допомоги мешканцям Донецької та Луганської областей через громади православних храмів», ― сказав отець Владислав.

Він зауважив, що головними напрямками програми «Місія милосердя і примирення» є надання екстреної духовної підтримки мирним мешканцям Сходу України, збір і адресна доставка гуманітарної допомоги постраждалим, організація і функціонування центрів гуманітарної допомоги, накопичувальних складів і благодійних їдалень, сприяння процесам примирення в Україні.

Схемою роботи місії передбачено, що волонтери православних громад визначають конкретні життєво необхідні і першочергові потреби всіх нужденних. За відповідними заявками церковні громади УПЦ закуповують необхідні продукти, медикаменти та речі.

Синодальний відділ з соціально-гуманітарних питань координує збір і доставку гуманітарної допомоги за призначенням. Благодійна допомога розподіляється серед нужденних волонтерами парафії за заздалегідь підготовленими списками.

Своєю чергою БФ «Фавор» організовує збір коштів для фінансування програми на території України та інших країн за допомогою платіжної системи на своєму сайті, в соцмережах, а також через прямі звернення до потенційних благодійників.

Зазначається, що в рамках програми вже було, зокрема, відкрито благодійну їдальню в Донецьку, де щодня харчуються близько 50 осіб.

Водночас керівник проекту Центр гуманітарної допомоги УПЦ Анна Клименко нагадала, що такий центр знаходиться на території Києво-Печерської Лаври у Києві, де раз на місяць переселенцям надається гуманітарна допомога у вигляді продуктів, медикаментів та памперсів. Також переселенці мають змогу поспілкуватися зі священиками, психологами, лікарями-кардіологами та педіатрами.

Анна Клименко зауважила, що в буферних зонах на Сході держави також відкриваються подібні регіональні центри допомоги.

«Перший вже відкрився в районі Волновахи у Нікольському монастирі, за аналогією до київського центру гуманітарної допомоги. Вони організовуються і там, на базі парафій», ― сказала вона і додала, що волонтерами стають парафіяни, священики і монахи парафій.

Планується відкрити такий центр і в районі Маріуполя. Анна додала, що воєнні дії ускладнюють доставку гуманітарних вантажів на місця, а також їх отримання місцевими мешканцями.

Крім того, директор благодійного фонду «Фавор» Данило Колесников зазначив, що фонд «сфокусувався на програмі відкриття пунктів харчування при православних храмах Донбасу».

«Місія полягає в тому, щоб люди, які приходять, мали можливість хоча би один раз на день повноцінно харчуватися. Щоб вони отримували допомогу від священика, від волонтерів, щоб вони відчули, що не самотні у своїй проблемі, і щоб у них з`явилася надія, що їм допоможуть», ― сказав він.

Модератор зустрічі прот. Владислав Діханов закцентував увагу на тому, що участь у справах милосердя стає об'єднуючим початком для українців, а це, в свою чергу, готує фундамент для примирення і творення українського суспільства.

«У цьому головна ідея проекту ― «об'єднувати для милосердя, примиряти для відтворення». Церква закликає об'єднатися незалежно від політичної, національної та конфесійної приналежності, всіх громадян нашої країни. У першу чергу для запобігання гуманітарній катастрофі на Сході країни. А друге ― це примирення. Активна участь Української Православної Церкви в процесах звільнення українських військовополонених ― краще тому свідчення», ― зазначив отець Владислав.
За матеріалами сайту УНІАН
http://orthodoxy.org.ua/data/startuvala ... h-diy.html
Deus lo Volt

Повернутись до “Допомога постраждалим”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Наши сайты